Habitat 2 Projeleri

Gençlik Evleri Zinciri / 30 Mayıs–14 Haziran 1996 Anadolu’dan  İstanbul’a üniversite okumaya gelen ve ekonomik durumu uygun olmayan gençlere kaliteli, sağlıklı ve güvenli barınma mekanları yaratmak amacıyla hayata geçirilen projeyle her kesimden gencin farklı kültürlerle uyum içerisinde huzur, barış, kardeşlik ve sevgiyle paylaşımlarda bulunabileceği, gerçekleştirilen sosyal, kültürel ve eğitsel etkinliklerle de sorumluluk alma bilincini geliştirilerek özgüven ve motivasyonlarının arttırmak amaçlandı.

Proje kapsamında Çetin Şaman Kültür Merkezi, Dr. Faruk Süer Eğitim ve Kültür Merkezi gibi çeşitli eğitimlerin düzenlendiği gündüz gençlik evlerinin yanı sıra YEKÜV Seniye Turaç Kız Öğrenci Yurdu da faaliyete geçti.

Gençlik Marşı / 30 Mayıs–14 Haziran 1996 Vakfın konser, gençlik forumu vb. toplantı açılış ve kapanışlarında kullanılmak üzere hazırlanan Gençlik Marşı’nın söz ve müziği Erol Büyükburç’a ait olup, kendisi tarafından vakfa armağan edilmiştir.Ses oynatıcı

Yukarı/aşağı tuşları ile sesi artırın ya da azaltın.

Uluslararası Gençlik Fidanlığı / 08 Haziran 1996 Şişli Belediyesi iş birliği ile gerçekleştirilen fidan dikim etkinliği 08 Haziran 1996 tarihinde farklı ülkelerden gençlerin katılımıyla gerçekleştirildi. Şişli Abide-i Hürriyet Parkı’nda düzenlenen törende Yunanistan, İsrail, ABD, Almanya, Brezilya, Fransa, Gana, Güney Afrika Cumhuriyeti, Hollanda, İsveç, Nepal, Kuzey Kıbrıs, Macaristan, Özbekistan, Polonya, Kanada, Rusya ve Bulgaristan katılımcı ülkelerdi.

Habitat Futbol Turnuvası / 03-07 Haziran 1996 Nişantaşı Kulübü Halı Saha’sında Şişli Belediye Başkanı Gülay Atığ’ın vuruşu ile başlayan turnuvaya İzzetpaşa, Yirmi Birinci Yüzyıl, Ayazağa Esen, Şişli Belediyesi, Ulutepe, Halil Rıfat Paşa, Feriköy, Mecidiyeköy, Kuştepe, Nişantaşı, Paşa Mahallesi ve Ayazağa kulüpleri de katıldı. Bursiyerlerin kendi aralarında kurdukları futbol takımlarının heyecanlı karşılaşmasına Vakıf Yöneticileri de giydikleri YEKÜV logolu t-shirtleriyle destek verdi.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir