YEKÜV TARİHÇESİ

21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı (YEKÜV), ülkemizde yaşanan sorunların temelinde eğitim olduğunu görerek, bu sorunların çözümüne katkı sağlamak amacıyla, 1992 yılında on Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğrencisine karşılıksız eğitim bursu vermek üzere kuruldu.

Özellikle okumak için kırsaldan İstanbul’a gelen, başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı üniversite gençlerine eğitimde fırsat eşitliği sunmak ve en iyi düzeyde yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla çalışan YEKÜV, her yıl bünyesine  kattığı yeni bursiyerleriyle büyüyen bir vakıftır.

Bursiyerleriyle maddi katkıyı aşan bir anlayışla iletişim kuran YEKÜV olarak, gençlerin eğitimlerini sürdürürken YEKÜV’lü diğer arkadaşları ile birlikte olabilecekleri, soru ve sorunlarını paylaşabilecekleri ortamlar hazırlıyor, uzaktaki ailelerinin sıcaklığını yaşamalarını sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz.

Çağın gerektirdiği yeniliklere açık, hür ve bilimsel düşünceye sahip, eğitimli, kültürlü, hukuka saygılı, düşünen, üreten, tartışan, yeteneklerini geliştirebilen bireylerden oluşan bir toplum vizyonu ile sosyal ve kültürel projeler üretirken; bugün farklı alanlarda eğitim gören öğrencilerimizle ilk günkü heyecan ve istekle çalışmalarımıza devam ediyoruz.