YEKÜV Nilüfer Gökay Ortaokulu – Ayazağa

Haziran 2001’de, Nilüfer Gökay’ın bağışıyla ilk adımı atılan, İstanbul’un en dezavantajlı bölgelerinden birinde özel okulların imkânlarına sahip bir okul yapılması hedefiyle inşaatına başlanan 21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı Nilüfer Gökay İlköğretim Okulu, açılışından itibaren bölgenin en çok tercih edilen okulu haline geldi. Çevre halkının ilgisi nedeniyle zaman içinde sınıfların yoğunluğunu azaltmak gereği ortaya çıktı ve YEKÜV Mütevellisi Gülsen Bozbağ ve eşi Mustafa Bozbağ tarafından kat ilave edilerek okul büyütüldü ve derslik sayısı 32’ye yükseltildi.

Günümüzde Nilüfer Gökay Ortaokulu olarak eğitime devam edilen okulda, öğrenim gören öğrencilerin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla Vakfımız tarafından çalışmalar devam etmekte ve Önce Öğretmen Projesi’yle okul öğretmenleri düzenli olarak ziyaret edilmektedir.
YEKÜV Nilüfer Gökay Orta Okulu bünyesinde 2007 yılında kurulan Profesyonel Spor Kulübü’nde ise öğrencilerin sportif faaliyetleri desteklenmekte ve her daldaki başarıları teşvik ödülleri ile kutlanmaktadır.