Çağın Dilini Öğreniyorum Projesi

Üniversite gençlerinin çağın olduğu kadar teknolojinin de dili olan İngilizceyi öğrenmelerini destekleyerek akademik başarılarına katkı sunmak ve gelecekteki iş hayatlarında tercih sebebi lisan donanımına sahip olmalarını sağlamak amacıyla 2019 yılında Amerikanca Kültür Dil Okulları ile başlatılmış bir projedir. Eğitimde fırsat eşitliği ilkesini sağlamak üzere Üniversiteli bursiyerlerimizin 21. Yüzyıl becerilerinden olan İngilizce dilini öğrenmeleri hedeflenmiştir.

Genel hedef, küreselleşen dünyada gençlerimizin bilimsel ve teknolojik gelişmelerin büyük bir çoğunluğunu takip edebilmeleri için ihtiyaçları olan lisan becerisini kazanabilmeleridir.

Üniversiteli Yeküv Bursiyerleri, yaz dönemleri süresince bu projeye katılım göstermişlerdir.

Haziran ayı başında,  tüm ”Üniversiteli” bursiyerlere yapılan duyuru yoluyla lisan eğitimine ihtiyaç duyanlar tespit edilmiş, uygun koşul ve bütçe sunan bir  eğitim kurumuyla işbirliği / anlaşma yapılarak proje hayata  geçirilmiştir. Proje öğrencilere ilgili kurum tarafından yapılan seviye tespit sınavı ile başlamıştır. Daha sonra öğrencilerin uygun seviyelerde gruplar halinde ayrılması ve takvimin belirlenmesi  ile devam etmiştir.

Proje kapsamında bilgisayar, kaynak kitap vs. teknik donanım YEKÜV tarafından sağlanmıştır. Seviye Kurunu başarı ile tamamlayarak bir üst kura geçen öğrencilerin eğitimi YEKÜV tarafından devam ettirilmiştir. İleri seviyedeki kuru tamamlayan öğrencilerin Sertifika Töreni ile proje son bulmuştur.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir