Desteğim Sensin Projesi

Bursiyerlerimizle kurduğumuz iletişimi pekiştirerek, onlara sorumluluk vermek böylece toplumsal çalışmalarda aktif olarak görev almış sorumluluk sahibi, empati kurabilen duyarlı gençlerin yetişmesine katkıda bulunmak bu projedeki hedeftir.

‘’Desteğim Sensin’’ , 2017-2018 eğitim döneminde başlamış bulunan ve bundan sonraki tüm eğitim-öğretim dönemi boyunca geliştirilerek uygulanmaya devam edilecek projedir.

YEKÜV ve YEKÜV Bursiyerlerinin yürüttüğü projede, iletişim ve koordinasyonu için Vakıf Merkezi’ndeki bir oda “Yaşayan Oda”  konsepti ile baştan aşağı yenilenecek ve  bursiyerlerin çalışma ve proje doğrultusunda toplantı alanı olarak kullanılacaktır. Proje kapsamında Vakfın mevcut proje ve çalışmaları için bursiyerlere aktif görevler verilecek ve bu görevler gönüllülük esasına dayalı olacaktır.

Destek alınacak konular aşağıdaki gibidir:

  • Ofis Desteği:Postalama, arşivleme, anket çalışması, verilerin bilgisayara işlenmesi, makale araştırma, çeviri vb. gibi ofis süreçlerine yardımcı olmak.
  • Vasfi Rıza Zobu Tiyatro Ödülleri:Başarıya Teşvik Ödülleri kapsamında her yıl, internette yapılan oylama sonucunda belirlenen tiyatrocuya Vasfi Rıza Zobu Genç Tiyatrocu Ödülü verilmektedir. Bu kapsamda adayların belirlenmesi adına o dönemdeki tiyatro oyunlarını izlemek (Biletler Vakıf tarafından temin edilecektir.), oylama anketinin duyurularak oylamaya daha çok kişinin katılımını sağlanmak.
  • Tanıtım Faaliyetleri:Vakfın sosyal medya hesaplarını tanıtmak, takipçi sayısının artmasına aracı olmak, Vakfın çalışmalarının bilinirliğine destek vermek, öğrenci kulüplerinde Vakfın çalışmalarının aktarılmasını ve tanıtılmasını sağlamak.
  • Geldiğim Yer: Bursiyerlerin kendi geldiği il/ilçenin ihtiyacına yönelik projeler üretmesi ve uygulaması. Bu çalışma bir okulda kütüphane kurmak, bir etkinlik, söyleşi vb. düzenlemek, öğrenme ortamlarının iyileştirilmesi ve geliştirilmesine gibi çalışmalar olabilir.
  • Projelere Destek:Vakfın Anadolu’ya Armağan ve 23 Nisan’da 23 Çocuk gibi projeleri kapsamında çocuklar için hediye paketlerinin hazırlanmasına destek olmak.
  • Kendi Alanlarında Destek:Bursiyerlerin Vakfın projeleri kapsamında kendi uzmanlık alanlarında (Spor, resim, edebiyat, karikatür, video yapımı vb.) çalışmalar üreterek uygulanması konusunda aktif görev almak.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir