Umut Çocuklar buluşması

Umut Çocuklar Buluşması

“Umut Çocuklar: Eğitimde Fırsat Eşitliği İçin Hayata Geçirdiğimiz Projemiz”

Merhaba Değerli Okurlar,

Sizlere, ülkemizin dört İstanbul’da ve Anadolu’nun dört bir yanındaki kırsal bölgelerde okuma mücadelesi veren çocuklarımızın eğitimine ışık tutan, umutlarını yeşerten “Umut Çocuklar” projemizden bahsetmek istiyoruz.

Proje Hakkında:
Umut Çocuklar, 2003 yılında başlamış bir sosyal sorumluluk projesidir. Projemizin temel amacı, ekonomik ve sosyal zorluklar ve coğrafi dezavantajlardan etkilenen kız/erkek çocuklarımıza eğitimde fırsat eşitliği sağlamaktır. Eğitim hayatlarına destek olmak, geleceklerine umut katmak için yola çıktık.

Eğitimde Fark Yaratıyoruz:
Umut Çocuklar Projesi, İstanbul’da ve kırsal bölgelerde yaşayan çocuklarımızın eğitimine katkıda bulunmayı hedeflemektedir. İlkokuldan üniversiteye kadar olan öğrencilere, YEKÜV tarafından karşılıksız eğitim bursları sağlanarak destek olunmaktadır. Projemiz, eğitimdeki fırsat eşitsizliğini azaltmayı amaçlayan bir vizyonla şekillenmiştir.

Deneyimli Yazar ve Editör Dilara Akıncı İle Buluştuk:
Projemize katkı sağlamak üzere deneyimli yazar ve editör Dilara Akıncı ile bir araya geldik. Akıncı, edebi başarıları ve sosyal sorumluluk projelerindeki aktif rolü ile tanınan bir isimdir. Eğitimle ilgili deneyimlerini paylaşarak, projemize değerli katkılarda bulundu.

Umut Çocuklar İçin Siz de Destek Olabilirsiniz:
Eğitimde fırsat eşitliği için bir adım atarak, çocuklarımıza umut olmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Umut Çocuklar Projesi’ne gösterdiğiniz ilgi ve desteğiniz için teşekkür eder, birlikte daha büyük başarılar elde etmeyi umarız.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir