Mesleğim Hayatımdır Projesi

İnsanın geleceğini şekillendiren, eğitiminden, hayat tarzına kadar etkileyecek olan en önemli kararlardan biri de meslek seçimidir.  Gençlerin kendilerini en iyi şekilde ifade etmelerine olanak sağlayan yeteneklerine, kişilik özelliklerine uygun, kendilerini gerçekleştirme, potansiyellerini kullanma fırsatı sağlayacak bir seçim yapmaları hayati önem taşımaktadır. Doğru meslek seçimi, beraberinde başarıyı ve mutluluğu getirecektir.  İşimizde geçirdiğimiz süre göz önüne alındığında, enerjisini sevdiği bir işe harcayan, işinde verimli kaliteli zaman geçiren, mutlu ve tatmin olan bir kişi aile hayatından başlayarak sosyal ilişkilerinin her alanında topluma artı değer katacaktır. Bu bakış açısından hareketle hayata geçirdiğimiz ve ‘’Kariyer.net’’ tarafından desteklenen “Mesleğim Hayatımdır” Projesi etki alanını genişleterek devam ediyor.

Çocuk ve gençlerin çağın mesleklerini yakından tanımalarını, meslek seçimi konusunda ufuklarını genişletmelerini ve bu yolla eğitim yolculuklarında daha bilinçli olmalarını hedeflediğimiz proje, alanında uzman gönüllü katılımcılarımızın desteği ile yürütülüyor.

Bursiyerlerimizin ve tüm öğrencilerin kültürel gelişimlerini desteklemeyi ve kişiliklerine uygun doğru meslekle buluşmalarına katkı sağlamaya çalışıyoruz. Çeşitli sektörlerden iş insanlarına yönlendirdiğimiz on soru ve örnek videolar aracılığıyla, mesleklerine ilişkin 10 dakikalık video paylaşımlarını YEKÜV Youtube ve instagram hesabı aracılığı ile bursiyerlerimiz başta olmak üzere tüm çocuk ve gençlerle buluşturmaktayız. Proje kapsamında önceliğimiz mesleğinde ilerleme kaydetmiş, toplum tarafından rol model olmuş kişilere ulaşmak oldu.

Youtube kanalımızda tüm içeriğe buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir