Mesleğim hayatımdır Projesi Youtube Kanalımızda

Mesleğim hayatımdır Projesi Youtube Kanalımızda

Gençlerimizin Keşif Yolculuğunda Yanlarındayız 

“Mesleğim Hayatımdır “ Projesi

Liseyi bitirmek üzere olan ya da üniversitede okuyup kendi beceri ve yeteneklerinin farkında olmayan gençlerimize meslek seçimi konusunda yardımcı olmak; seçecekleri mesleğin gerektirdiği kişisel yetkinlikler, farkındalıklar ve kişisel becerilerin önemini anlatmak üzere yepyeni bir projeyi hayata geçiriyoruz.

İnanıyoruz ki gençler kendilerini tanıyarak, kendi becerilerinin farkına vararak ve isteklerini de göz önünde alarak meslek seçimi yapma imkanı bulurlarsa gelecekte işlerini severek yapacak, işleri hayattaki başarılarının ve mutluluklarının bir kaynağı olacak.

Proje kapsamında çeşitli meslek gruplarına mensup toplumda rol model olmuş kişilerden yönlendirilmiş soru ve örnekler aracılığıyla mesleklerine ilişkin maksimum 10 dakikalık video paylaşımları alarak bu videoları Youtube aracılığı ile bursiyerlerimiz başta olmak üzere tüm çocuk ve gençlerle buluşturmayı hedefliyoruz.

Yönetim Kurulu Üyemiz Yard. Doç.Dr. Esra Bal’ın koordinatörlüğünde yürütülen çalışmalarda, değişik meslek gruplarının yanı sıra özellikle çağın yıldızı parlayan meslekleri Yazılım Mühendisliği, Robot Mühendisliği, Yazılım Geliştirici, Yapay zeka ve Veri Analisti gibi mesleklerin tanıtımına öncelik verilmesi planlanmakta.

Youtube kanalımıza abone olmak için: https://www.youtube.com/user/yekuv

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir