Burslarımız

BURS BAŞVURULARINIZ İÇİN:

YEKÜV olarak üstlendiğimiz misyon doğrultusunda başarılı ancak eğitimlerini sürdürürken maddi manevi desteğe ihtiyaç duyan çocuklarımıza ve gençlerimize, eğitimde fırsat eşitliği tanımak, onların yetenek ve becerileri ölçüsünde en iyi düzeyde yetişmelerine katkıda bulunmak amacıyla burs yönetmeliği esaslarımız dahilinde karşılıksız eğitim bursu verilmektedir.

Eğitim sürecinde maddi katkıda bulunmanın yanı sıra, farklı yörelerden gelmiş YEKÜV’lü gençlerin bir araya gelebilecekleri Öğrenci Buluşmaları düzenliyor, bursiyerlerimizin sosyal, eğitsel ve kültürel gelişimlerini de destekliyoruz.

YEKÜV eğitim bursları, devlet okullarında örgün eğitim alan üniversite, ilk /ortaöğretim ve lise öğrencilerine verilmekte olup, İstanbul’da bir devlet üniversitesini kazanmış, annesi veya babası hayatta olmayan, eğitimi devam eden kardeşleri olan, ekonomik yetersizlikler gibi nedenlerle eğitim hayatını sürdürmekte zorlanan çocuk ve gençler önceliğimizdir. Detaylı bilgi için “Burslarımız” bölümündeki başvuru koşullarını inceleyebilirsiniz.

1992 yılında kurulan Vakfımız, her geçen yıl bağışçıların da desteğiyle eğitimin her kademesinden öğrenciye eğitim bursu vererek onların yaşamlarına dokunmaya devam etmektedir.

Not: Özel ve Vakıf üniversiteleri, ikinci öğretim, açık öğretim, uzaktan öğretim, yüksek lisans, doktora öğrencileri ve İstanbul dışındaki üniversiteler Burs Yönetmeliğimiz kapsamı dışındadır.